Aktualności
PDF Drukuj

K O M U N I K A T

z dnia 01.08.2014 r.

w sprawie naboru wniosków o przyznanie środków

z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

 

 

 

Powiatowy Urząd Pracy w Busku - Zdroju informuje, iż dla powiatu buskiego został ustalony limit środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2014 r. w wysokości 66 tys. zł na dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w wieku 45 lat i więcej.

 

W związku z powyższym Urząd zawiadamia pracodawców o rozpoczęciu naboru wniosków - do odwołania - o przyznanie środków z KFS.

 

Wzór wniosku oraz dodatkowe informacje o KFS znajdują się na stronie internetowej Urzędu w zakładce „Krajowy Fundusz Szkoleniowy”.

 

 

Dyrektor

Powiatowego Urzędu Pracy

w Busku - Zdroju

Marian Szostak

 

 
PDF Drukuj

Komunikat z dnia 25.07.2014 r.

dla osób do 30 roku życia w sprawie naboru wniosków o przyznanie bonu stażowego, bonu szkoleniowego lub bonu na zasiedlenie

 

 

 

Powiatowy Urząd Pracy w Busku - Zdroju zawiadamia, że od dnia 30.07.2014 roku do odwołania będzie przeprowadzony nabór wniosków o przyznanie:

  • bonu stażowego – 20 bonów,
  • bonu szkoleniowego – 10 bonów,
  • bonu na zasiedlenie – 5 bonów.

 

Zasady przyznawania bonów szkoleniowych i na zasiedlenie oraz druki wniosków o przyznanie wybranego bonu oraz innych niezbędnych załączników są dostępne na stronie www.pupbusko.pl w zakładce Formularze.

 

 

 

Dyrektor

Powiatowego Urzędu Pracy

w Busku - Zdroju

Marian Szostak

 

Sobota, 26 Lipiec 2014 12:56
 
PDF Drukuj

Zaproszenie do udziału w projekcie "Chcę pracować".

Sidrom Sp. z o.o. w Busku-Zdroju zaprasza osoby bezrobotne i pracodawców do udziału w projekcie "Chcę pracować. Kompleksowe wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia z woj. świętokrzyskiego".

Zaproszenie dla osób bezrobotnych

Zaproszenie dla pracodawców

Wtorek, 15 Lipiec 2014 07:13
 
PDF Drukuj

Ogłoszenie

 

Powiatowy Urząd Pracy w Busku-Zdroju informuje, że w dniu 27.05.2014 roku weszła w życie ustawa z dnia 14.03.2014 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 poz. 598). Ustawa wprowadza szereg nowych rozwiązań mających na celu poprawę skuteczności pomocy oferowanej przez urzędy pracy bezrobotnym w dojściu do zatrudnienia poprzez właściwy dobór form pomocy. Aby ten cel osiągnąć, urząd pracy, zgodnie z zapisami nowej ustawy, będzie podejmował zindywidualizowane działania wobec osób zarejestrowanych i dokonywał profilowania pomocy dla każdego bezrobotnego. Realizacją tych działań będą zajmować się pracownicy urzędu pracy pełniący funkcję doradców klienta, do których poszczególne osoby bezrobotne będą systematycznie kierowane. Określenie profilu pomocy, który w praktyce jest pochodną udzielonych przez osobę bezrobotną odpowiedzi, a nie decyzją pracownika urzędu przeprowadzającego osobę bezrobotną przez profilowanie, skutkuje z kolei przygotowaniem indywidualnego planu działania dostosowanego do profilu pomocy i zawierającego sposób postępowania, który ma przywrócić bezrobotnego na rynek pracy.

Określenie profilu pomocy opiera się na standardowym kwestionariuszu wywiadu z bezrobotnym, zawierającym pytania mające określić jego oddalenie od rynku pracy oraz gotowość do wejścia lub powrotu na rynek pracy. Ustawa wprowadziła trzy profile pomocy:

  • profil pomocy I, przewidziany dla osób aktywnych,
  • profil pomocy II, przewidziany dla osób wymagających wsparcia i
  • profil pomocy III, dla osób oddalonych od rynku pracy.

Każdy z trzech profili pomocy przewiduje odmienny katalog form pomocy przewidzianych w ww. ustawie.


 

 
PDF Drukuj

K O M U N I K A T

Z DNIA 16.05.2014 ROKU

W SPRAWIE ZAKOŃCZENIA NABORU WNIOSKÓW

W SPRAWIE ZORGANIZOWANIA STAŻU

 

Powiatowy Urząd Pracy w Busku - Zdroju informuje o zakończeniu z dniem 16.05.2014 r. naboru wniosków o zawarcie umowy w sprawie zorganizowania stażu.

Powyższe wynika z napływu do urzędu wniosków w ilości wystarczającej do zamknięcia naboru osób do projektu „EuroBus” w części dotyczącej staży.

 

Dyrektor

Powiatowego Urzędu Pracy

w Busku - Zdroju

Marian Szostak

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL